B-FIT in the STREET incepe azi!

 

B-FIT in the Street este denumirea unui festivalul de strada plin de culoare, de care mie personal mi-a fost foarte dor. Si iata o veste buna: Intre 13 – 16 septembrieArCuB ne invita la cea de-a patra editie aFestivalului International de Teatru de Strada B-FIT in the Street!

Si pentru ca stiu din anii trecuti ce distractiv a fost sa alerg de colo colo, sa prind toate reprezentatiile si ce spectacole superbe au fost, de abia astept!

Timp de patru zile vor avea loc spectacole de teatru de strada in Piata Constitutiei, Piata George Enescu, Parcul Coltea, Piata 21 decembrie 1989 (Fantana de la Universitatea de Arhitectura), Piata Unirii, Centrul Istoric si pe toate bulevardele centrale.

Peste 20 de trupe din 7 tari (Franta, Olanda, Spania, Elvetia, Belgia, Germania si Romania) vor oferi bucurestenilor spectacole nemaivazute, atractive si interactive.

Vedetele evenimentului vin din Spania: celebra companie VOALA, compusa dintr-un grup de artisti specializati in arta vizuala experimentala care aduce la Bucuresti productia Muare – un show de acrobatie aeriana care combina in mod inedit miscari corporale si tehnologie ultramoderna, pe ritmul unei muzici de neuitat, desenand cu trupurile lor imagini vizuale inedite.

LA FURA DELS BAUS, o legenda a teatrului de strada, cu o experienta de peste 30 de ani si 50 de premii castigate, va prezenta duminica 16 septembrie in Piata Constitutiei, The Hidden City/The Giant and the Angel spectacol inspirat din arhitectura si spiritul orasului Bucuresti. Show-ul combina efecte pirotehnice cu acrobatii aeriene surprinzatoare.

La acesta editie va fi prezent si inegalabilul DAVID MORENO cu spectacolul Floten Tecles. Artistul va canta la mai multe instrumente fiind suspendat la sase metri inaltime impreuna cu pianul sau, al carui capac cu coada va deveni un ecran de cinema, pe care se vor proiecta imagini de poveste. Muzica, teatru, film, toate reunite intr-un spectacol plin de poezie si umor!

Compania spaniola CIRCO DELICIA ne va incanta cu Arbolar Arvolar, o productie ce creeaza spatii largi si dinamice cu o naturalete greu de egalat.

Acestor artisti li se vor alatura multi altii, care vor impanzi tot centrul orasului, de laPiata Unirii la Piata Romana, din Piata George Enescu pana in Piata ConstitutieiAntagon (Germania), Senza Tempo (Spania), Cie entre terre et ciel (Franta), Les Snob (Franta), Aromatic Company (Elvetia), Teater Tol(Belgia), Les Geants du Sud (Franta), Planet pas net (Franta), Het Mobiele Naaiatelier (Olanda), Sam Shine (Olanda), Les Clandestines (Franta), Cirquet Confetti (Spania), Les Enjoliveurs (Franta), Popol (Franta).

Romania este reprezentata de trupa de acrobati XTREME PROJECT cu spectacolul Trafic vertical si de Parada Scolilor de Samba din Bucuresti, care va avea loc sambata 15 septembrie si duminica 16 septembrie de la ora 20.30 pe traseul PiataUnirii – Piata Constitutiei.

PROGRAM B-FIT in The Street JOI 13 SEPTEMBRIE 201213.00 – 13.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Parcul Cismigiu-Piata Universitatii

13.00 -13.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Romana – Piata Universitatii

15.00 – 15.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

15.00 – 16.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Lipscani)

16.00 -16.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii – Piata Universitatii

16.00 – 17.30 Dites-le avec des Fleurs /( Compania Les Enjoliveurs )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Romana-Piata Universitatii

17.00 – 17.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

17.00-17.50 VIA ! Concert en movement / (Compania Cie Les Clandestines )

Spectacol mobil / Parcul Coltea

17.00 – 18.15 Miss Umbrella / (Compania Cirquet Confetti)

Spectacol mobil /Centrul Istoric

(Str.Lipscani-Str.Stavropoleos-Str.Eugen Carada-Str. Smardan)

18.00 – 18.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00 – 19.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Lipscani)

19.00 – 19.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

20.00 – 20.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Parcul Coltea

20.15 – 21.00 Glissssendo / (Compania Fanfare le Snob )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata George Enescu

21.00 – 21.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Centrul Istoric, Piata Sfantul Anton

21.00 – 21.50 BULL – ( Compania Cie Les Choses de Rien )

Spectacol fix / Parcul Coltea

21.00 – 21.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

21.00 – 21.35 Floten Tecles / ( Compania Cia. David Moreno )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Smardan cu Strada Carada)

21.00 – 22.10 A+ Cosas que nunca te cont� / ( Compania Senza Tempo )

Spectacol fix / Piata George Enescu

22.00 – 22.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Centrul Istoric, Piata Roma

22.15 – 23.00 Neige de feu / ( Compania Cie entre Terre et Ciel )

Spectacol fix / Piata George Enescu

VINERI 14 SEPTEMBRIE 2012

13.00 – 13.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii-Piata Universitatii

13.00 -13.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Parcul Cismigiu – Piata Universitatii

15.00 – 15.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

15.00 – 16.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Piata Sf. Anton)

16.00 -16.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Romana – Piata Universitatii

17.00 – 18.15 Miss Umbrella / (Compania Cirquet Confetti)

Spectacol mobil /Centrul Istoric (Strada Franceza-Piata Sf. Anton-Str. Smardan)

17.00 – 17.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00 – 18.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Parcul Coltea

18.00 – 18.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00-18.50 VIA ! Concert en movement / (Compania Cie Les Clandestines )

Spectacol mobil / Parcul Coltea

18.00 – 19.30 Les Explorateurs /( Compania Les Enjoliveurs )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Parcul Cismigiu-Piata Universitatii

18.00 – 19.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Piata Sf. Anton)

19.00 – 19.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

20.00 – 20.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Parcul Coltea

20.15 – 21.00 Glissssendo / (Compania Fanfare le Snob )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata George Enescu

21.00 – 21.50 BULL – ( Compania Cie Les Choses de Rien )

Spectacol fix / Parcul Coltea

21.00 – 21.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Centrul Istoric, Piata Roma

21.00 – 21.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

21.00 – 21.35 Floten Tecles / ( Compania Cia. David Moreno )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Smardan cu Strada Carada)

21.00 – 22.10 A+ Cosas que nunca te cont� / ( Compania Senza Tempo )

Spectacol fix / Piata George Enescu

22.00 – 22.25 19 Reasons / (Compania Aromatic Company )

Spectacol fix / Centrul Istoric, Piata Roma

22.15 – 23.00 Neige de feu / ( Compania Cie entre Terre et Ciel )

Spectacol fix / Piata George Enescu

SAMBATA 15 SEPTEMBRIE 2012

14.00 -14.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Universitatii- Piata Unirii – Piata Universitatii

15.00 – 15.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Romana – Piata Universitatii

15.00 – 15.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

15.00 – 16.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Stavropoleos)

15.30 – 17.00 Dites-le avec des Fleurs /( Compania Les Enjoliveurs )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii-Piata Universitatii

16.00-16.45 Waternymphs & Waterdragons / (Compania Sam Shine)

Spectacol mobil / Piata Universitatatii – Parcul Cismigiu – Piata Universitatii

16.00-16.50 VIA ! Concert en movement / (Compania Cie Les Clandestines )

Spectacol mobil / Centrul Istoric – Strada Stavropoleos – Strada Lipscani – Strada Eugen Carada

17.00-17.30 Arbolar Arvolar / ( Compania Circo Delicia )

Spectacol fix / Universitate- Fantana Arhitectura

17.00 – 17.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

17.00 -17.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00 -18.20 Bike Parade / (Compania Theatertol)

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00 – 18.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii – Piata Universitatii

18.00 – 19.15 Miss Umbrella / (Compania Cirquet Confetti)

Spectacol mobil /Centrul Istoric

(Str.Lipscani-Str.Stavropoleos-Str.Eugen Carada-Str. Smardan)

18.00 – 19.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Stavropoleos)

19.00 – 19.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

19.00-19.45 Waternymphs & Waterdragons / (Compania Sam Shine)

Spectacol mobil / Piata Universitatatii – Piata Unirii – Piata Universitatii

20.30 – 21.00 Trafic Vertical / ( Compania Xtreme )

Spectacol fix / Universitate – Fantana Arhitectura

20.30 – 21.15 Glissssendo / (Compania Fanfare le Snob )

Spectacol mobil / Piata Unirii-Piata Constitutiei

20.45 -21.25 Bike Parade / (Compania Theatertol)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii – Piata Constitutiei

21.00 – 21.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

21.00 – 21.30 Parada Scolilor de Samba / (Wilmark Academy)

Spectacol mobil / Piata Unirii – Piata Constitutiei

21.30 -22.30 Frames / (Compania Antagon)

Spectacol fix / Piata George Enescu

21.30 – 22.00 Trafic Vertical / ( Compania Xtreme )

Spectacol fix / Universitate – Fantana Arhitectura

21.30 – 22.10 MUARE/COMPANIA VOALA

Spectacol fix / Piata Constitutiei

DUMINICA 16 SEPTEMBRIE 2012

13.00 – 13.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Romana – Piata Universitatii

15.00 – 15.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

15.00 -15.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Centrul Istoric

15.00 – 16.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Eugen Carada)

16.00-16.45 Waternymphs & Waterdragons / (Compania Sam Shine)

Spectacol mobil / Centrul Istoric

16.00-16.50 VIA ! Concert en movement / (Compania Cie Les Clandestines )

Spectacol mobil / Centrul Istoric – Strada Franceza – Piata Sfantul Anton

16.00 – 17.15 Miss Umbrella / (Compania Cirquet Confetti)

Spectacol mobil /Centrul Istoric

(Strada Franceza-Piata Sf. Anton-Str. Smardan)

17.00-17.30 Arbolar Arvolar / ( Compania Circo Delicia )

Spectacol fix / Universitate- Fantana Arhitectura

17.00 – 17.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

18.00 -18.20 Bike Parade / (Compania Theatertol)

Spectacol mobil / Piata Universitatii

18.00 – 19.30 The Sound of sewing / ( Compania Het Mobiele Naaiatelier )

Spectacol fix / Centrul Istoric (Strada Eugen Carada)

19.00 – 19.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

19.00-19.45 Waternymphs & Waterdragons / (Compania Sam Shine)

Spectacol mobil / Piata Universitatatii – Parcul Cismigiu – Piata Universitatii

20.30 – 21.00 Trafic Vertical / ( Compania Xtreme )

Spectacol fix / Universitate – Fantana Arhitectura

20.00 – 21.30 Les Explorateurs /( Compania Les Enjoliveurs )

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii-Piata Constitutiei

20.30 – 21.15 Glissssendo / (Compania Fanfare le Snob )

Spectacol mobil / Piata Unirii-Piata Constitutiei

20.45 -21.25 Bike Parade / (Compania Theatertol)

Spectacol mobil / Piata Universitatii – Piata Unirii – Piata Constitutiei

21.00 – 21.30 Operation Escargot / ( Compania Popol – Ulik Prod )

Spectacol mobil / Centrul Istoric

21.00 – 21.45 Iggy, Charles Edouard, Gogol / (Compania Les Geants du Sud )

Spectacol mobil / Piata Unirii-Piata Constitutiei

21.00 -21.45 Mamas / (Compania Planet pas net)

Spectacol mobil / Piata Unirii-Piata Constitutiei

21.00 – 21.30 Parada Scolilor de Samba/ ( Wilmark Academy)

Spectacol mobil / Piata Unirii – Piata Constitutiei

21.30 – 22.00 Trafic Vertical / ( Compania Xtreme )

Spectacol fix / Universitate – Fantana Arhitectura

21.30 -22.30 Frames / (Compania Antagon)

Spectacol fix / Piata George Enescu

21.30 – 22.10 The Hidden City/ The giant and the angel / (Compania La Fura dels Baus)

Spectacol fix / Piata Constitutiei

 

Vezi imagini de la editiile trecute B-FIT in the STREET:

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Lasa un comentariu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s